تاريخ : پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ | 0:10 | نویسنده : sulduz

دكتر  مسعود ناصري

 

دكتر مسعود ناصري: (متولد1336 هـ .ش)

«مسعود ناصري فرزند ابراهیم ناصری در سال 1336 در نقده(روستای کوزه گران-تلفظ صحيح آن "گؤزآيران" است) در يك خانواده فرهنگي بدنيا آمد تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را به ترتيب در پيرانشهر، اشنويه، اروميه و تهران طي نمود و ديپلم متوسطه خود را در رشته رياضي از دبيرستان خوارزمي تهران گرفت سپس در رشته مهندسي مكانيك از دانشگاه شريف به اخذ مدرك ليسانس نايل آمد.

جهت ادامه تحصيل به كشور انگلستان رفت و از كالج كوئين‌مري دانشگاه لندن فوق ليسانس علوم و مهندسي راكتورهاي اتمي را اخذ نمود و نيز ديپلم‌هاي تحقيقاتي مهندسي هواپيما از كالج سلطنتي علوم، فنون و پزشكي دانشگاه لندن اخذ كرد و دكتراي آئروناثيك را از همين كالج گرفت. همچنين فوق دكتراي روشهاي عددي در معادلات ترانسپورت را از مركز تحقيقاتي NPTEC CCEGB- بريتانيا و ديپلماي پزشكي هميوپاتي1 را از كالج هميوپاتي انگلستان دريافت نمود و مدت سه سال در پروژه‌هاي ناساي ايالت متحده روي طرحهاي آيروديناميك كار نمود و عضو چندين انستيتوي علمي نيز مي‌باشد. از سال 1373 استاديار قراردادي دانشكده فني دانشگاه اروميه بوده است و براي نخستين بار در ايران دوره‌هاي كوتاه مدت هميوپاتي را در دانشگاه اروميه و دانشگاه آزاد اسلامي تهران برگزار نمود.

دكتر ناصري از سال 1379 به انگلستان مهاجرت و مقيم لندن شده‌اند. از تأليفات و نظريات اين انديشمند فرهيخته:

ـ كتاب كوانتوم، عرفان و درمان ( تهران ـ نشر اشرافيه 1375) ـ بنيانگذار شعور ماده در دنيا.»[1]

علاوه بر موارد ياد شده، بايد اشاره كرد كه: دكتر ناصري كتاب‌هاي صفر(لوح پيدايش جهان 10بعدي) و روابط حاكم بر فراكتال‌هاي ماترس فضا- زمان در انگلستان را تأليف كرده و تاكنون مقالات متعدد پژوهشي و علمي در نشريات داخلي و خارجي به چاپ رسانده و فعاليت‌ها و عناوين زير را نيز دارا مي‌باشد:

1- راه اندازي و اداره سيميلاتورهاي دانشكده زرهي شيراز در سال‌هاي 1359 و1361 بعد از خروج مهندسين خارجي به دنبال وقوع انقلاب اسلامي.

2-عضو هئيت علمي دانشگاه مكانيك اروميه در سال‌هاي 1373- 1363.

3- محقق كالج كوئين مري دانشگاه لندن (1999- 2000) تحقيق بر روي محاسبات كامپيوتري زير دريايي ...

4- تحقيق در مركز هسته‌اي اصفهان در سال‌هاي 1362- 1363.

5- بنيانگذار پزشكي هوميوپاتي در ايران. و ارايه كننده مدل موناديك فضا- زمان.6- دانشمند تحقيقاتي در مركز تحقيقاتي NPTEC.(1998- 1992)

7- دانشمند تحقيقاتي در شركت تحقيقاتي پرفسور اسپالدينگ (1992- 1989).

8- عضو دانشكده هوا - فضا كالج سلطنتي علوم و فنون دانشگاه لندن.[1] -  همان منبع. عقلمند،‌ پرويز : مشاهير علمي و فرهنگي آذربايجان‌غربي، آرشيو اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان؛ استفاده از اطلاعات دكتر تاجبخش استاد دانشگاه اروميه صفحه492.

   • پیام کوتاه
  • گلوله